Tag Archives: tojota korola

Koji biste automobili kupili g.Todoroviću za 3.500 €

Pitanje: Postovani gospodine Todorovicu,kako smo suprug i ja vec vise meseci u procesu kupovine polovnog automobila po prvi put u zivotu a nemamo ni mnogo znanja iz ove oblasti i kako od drugih ljudi stalno dobijamo razne pa cak i kontradiktorne savete,molimo Vas da nas posavetujete koji automobil bi trebalo kupiti. Možemo priustiti auto do 3.500 evra, dobili smo bebu pa nam je i komfor važan i naravno bezbednost, da auto ne troši puno a i da održavanje nije skupo. Šta biste Vi uradili da ste na našem mestu? Unapred zahvalna,Milica Rakić.

Pitanje iz Republike Srpske: koji motor odabrati za Corollu?

Pitanje: Poštovani gospodine Todoroviću preskočiću uvodne pohvale o vašoj stručnosti, kvalitetu tekstova i savjetima kojim opisujete automobile, i savjetujete vozače.Samo ću reći: ,,Čista desetka”. Moj,,problem” je dilema ,šta kupiti? Odlučio sam kupiti novu Toyotu Corollu, sa luna paketom opreme, ali pitanje je, da li 1,6 valvematic 97kw(132ks) ili 1,4d-4d 66kv(90ks)? Cjena benzinca,sa popustom,je 30.628 KM(15.700e)a dizela je 32.000 KM (16.400e) Trenutno vozim Pežo 406 2,1Td ’98 godište. (Bojim se da ovaj motor1,4d-4d nije slab i bučan za Korolu, a opet da benzinac neće trenutno da povuče kad zatreba). Veliki pozdrav iz Zvornika – Rebublika Srpska. Darko Mihajlović.

Želim da sa plinom uništim motor Toyote

Pitanje: Poštovani g. Todoroviću MOLIM VAS ZA POMOĆ. Kupio sam pre nedelju dana Izuzetnu Toyotu corollu 2002 sedan, sa 1.6 vvt-i motorom, u bg-u od prvog vlasnika, kupljena u Srbiji i održavana u ovlašćenom servisu od prvog do poslednjeg dana. Pri kupovini smo se upravo tamo i našli ja platio pregled auta i dijagnostiku i posle toga ga i kupio. Tada sam pitao momka iz servisa šta misli o ugradnji plina jer sam to planirao…reko mi je standardni sekvent sa kapalicom i uzivaj. Sada sam došao do Niša i naišo na problem da su me u jednom servisu koji važi za bolji i ozbiljniji odbili da mi stave plin, nece da rizikuju, jer kažu može da se desi da mi izgore ventili, iako ima kapalica…ja opet zvao taj ovlasceni servis momak tamo mi je reko da on ima 1.4 vvt-i i da godinama vozi na plin i da nađem drugi servis i da ga ugradim.