Kategorija: Hitna kupovina automobila – brzi odgovori
Hitna pitanja – brzi odgovori
Pitajte Aleksandra Todorovića
Ako želite da kupite pouzdan i proveren polovni automobil na pravom ste mestu. Ukoliko ne znate koji je najbolji model u klasi, koji motor najviše odgovara vašim potrebama, odgovore i savete dobijate besplatno putem e mail-a ukoliko me angažujete! Ukoliko želite samo odgovore na vaša pitanje, poređenje modela (do 3 automobila), plaćate PISMENI odgovor, cena je kao i do sada 6.000 dinara.
Što preciznije napišete pitanje, to će i odgovor biti direktniji, korisniji i za vas. Detaljne odgovore pišem samo onima koji me angažiju i to besplatno. Ako vam je hitno potreban odgovor, u roku od 24h cena je 8 000 dinara – za USMENI ODGOVOR – NISTE (cena je 4.000 dinara) u obavezi da me angažujete – dužina razgovora je 30 minuta. Ako želite da razgovaramo duže, recimo 1h, cena odgovora je 12 000 dinara. To je uvedeno, jer većina vas utroši mojih 2h, ili 3h, i na kraju me ne angažuje. Preporuke modela naplaćujem 19,990 evra.
Molim vas pitanja šaljite preko računara, a ne preko mobilnog telefona. Dešava se da kada pošaljete pitanje preko mobilnog, napravite neke greške i ja ne dobijem vaše cenjeno pitanje. Nemojte mi slati pitanja bez prethodne uplate, jer ću ih tretirati kao spam. Hvala na razumevanju! Cena traženja za automobile koje ja preporučujem od 6.000, 10.000 evra je 400 evra. Za modele koje ja preporučujem koji koštaju do 6000 evra je 350 evra. Preporučujem modele koji se mnogo manje kvare od proseka i najbezbednije modele. Navedite vaš e – mail (koji sadrži vaše pravo ime i prezime), broj telefona.
RAČUN Banka INTESA: 160600000211401946
Aleksandar Todorović
Ukupna cena za traženje automobila zavisi od vašeg izbora modela. Ako zahtevate da vam tražim auto koji je redak na tržištu moj honorar je srazmerno veći. – Cenu honorara formiram i u odnosu na cenu vozila koju vam tražim, nije isto za auto od 3.000 e i vozilo od 10.000 evra, to je takođe sasvim razumljivo. Najbolje je da prvo uplatite 6.000 dinara za odgovor, u kome dobijete deteljnu analizu modela, i (ili) tačan iznos mog honorara za traženje automobila.
Možemo uživo da se vidimo, 7.990 dinara razgovor od 30 minuta. Ukoliko želite da mi i vaš prijatelj postavlja pitanja, ili možda vaša supruga cena onda nije 7.999 već 12.000 dinara, shvatite da je i meni nezahvalno da vam poredim automobile, kad ne znam kakve su vaše potrebe. Termin za sastanak može biti radnim danom od 10 do 13h, eventualno subotom od 10 do 14h (ali to samo ako tog vikenda radim). Termini za usmeni razgovor su od 11 do 19h radnim danima.
Ako ste iz Hrvatske, Austrije, Nemačke cena je 80 evra za odgovor preko e – maila, odnosno 99 evra za razgovor preko Vibera (do 30 minuta). Podaci za uplatu preko Western Uniona: Aleksandar Todorović, Beograd, Srbija.

Informacije koje vam dajem jesu zlata vredne, zato su i cene takve. Ukoliko smatrate da vam nije potrebno moje znanje, iskustvo, i informacije sa tržišta iz prve ruke, mogu samo da vam od srca poželim SREĆNU KUPOVINU AUTOMOBILA. Jer ovo što ja nudim je izuzetno komplikovano, zahtevno, uz simbiličan honorar, u odnosu na cenu automobila, i rizike koje nosi kupovina kola bez detaljnih provera.
Dobro je poznato da vrhunski majstori neće da vam izađu u susret i nemaju vremena da vam pogledaju željene automobile na placu. Ja vam nudim vrhunske majstore i nakon kupovine, da vam odrade obavezni veliki i mali servis.
Ukoliko ne želite da kupite auto koji vam ja nađem, i ukoliko vaš majstor ne pronađe ni jednu ozbiljnu manu automobila uplaćujete mi još 48.000 dinara na ime izgubljene kapare. Kada dođete da kupite auto možete naravno da povedete vašeg majstora, samo mi to javite, da bi i moj mehaničar bio tu za vreme prodaje. Ako dovodite taksistu ili priučenog komšiju onda je cena traženja za 200 evra veća, jer moji živci imaju cenu, a ja ne želim besplatno da slušam komentare i procene nestručnih ljudi. Hvala na razumevanju.
Pitanja možete slati i na moj drugi sajt www.Najboljiauto.com/pitajte
A možete ih postavjati i preko mojih Facebook stranica, Testovi Automobila Srbija ili Najboljiauto.
Za 6 000 dinara dobijate analizu automobila iz vašeg pitanja (do tri automobila – rok za odgovor mi je minimum 7 radnih dana, često je to puno više). NE DOBIJATE MOJE PREPORUKE ZA TAJ NOVAC. Osim u banci, možete uplatu izvršiti i u pošti ali je tada uplata vidljiva za 24h , a ne za 1 minut.
Ako želite da vam usmeno odgovaram cena je 6.500 din (ako želite termin u roku od 24h od kada vidim uplatu radnim danima onda je 8.000 din – osim kada sam na odmoru – tada može biti za 2 ili 3 dana).
Ako vam tražim auto, ODGOVORI SU BESPLATNI, kao i PREPORUKE MODELA, MOTORA u tom slučaju uplatite i 18.000 dinara (za troškove goriva i provere najboljih automobila koje nađem od strane mojih majstora) i pripremite sken lične karte (potrebno je vlasniku automobla koji vam prodaje auto).
Ako vam tražim auto, onda ću vam razumljivo napisati i detaljnije odgovore i preko reda. PISMENE ODGOVORE pišem preko reda ako vam i tražim automobil! Zašto?

Usmeni odgovor je mnogo detaljniji i direktniji. Ukupna cena za traženje automobila zavisi od vašeg izbora modela. Ako zahtevate da vam tražim auto koji je redak na tržištu moj honorar je srazmerno veći. – Cenu honorara formiram i u odnosu na cenu vozila koju vam tražim, nije isto za auto od 3.000 e i vozilo od 10.000 evra, to je takođe sasvim razumljivo. Stalno mi se javljaju čitaoci, koji misle da ja za 100 e mogu da vam nađem auto. Minimalna provera jednog automobila, ona osnovna je 25 evra, ako proverim bar 10 automobila koliko to košta? Ja znam da vi kupujete automobile preko sajtova napamet, ali ozbiljan čovek proveri auto pre kupovine, zar ne? Ukoliko nemate maksimalno poverenje u moj način rada, moje majstore i mene, nemojte me molim vas kontaktirati! Angažujte svoje majstore, tako je bolje i za vas, i za mene. Hvala na razumevanju!
Prodavac može da podigne i da spusti cenu dok sam u fazi gledanja automobila. Čekate zadnji sekund da kupite auto, i onda kada cene odu na gore kako onih koji su već na placevima, tako onih automobila koji stižu bude vam krivo. Odričem se svake odgovornosti za promenu cene automobila koje sam gledao.
Ako ste me angažovali, očekujem da u mene imate poverenje, a ne da mi radite iza leđa, ili da kupite auto od nekog preprodavca ili poznanika posle 3 dana a meni otkažete traženje. U tom slučaju novac ne vraćam, jer ste dobili besplatne preporuke (19.990 dinara) potrošio sam vreme u obilazak na desetine placeva, kontaktirao sam bar 40 placeva kako bi dobio informaciju šta od kola imaju na carinskom skladištu, a što upravo dolazi na kamionima. Vrlo često se desi da za ta 3 dana, pratim šlep kamion od placa do servisa i nazad, kao majstora koji pregleda konkretni model zajednom samnom. Hvala na razumevanju.
Polovne automobile tražim samo za redovne čitaoce, i one klijente koji cene moje znanja.
Ukoliko insistirate da i vama pomognem u traženju automobila, morate mi prvo poslati detaljno pitanje, uplatiti 6 000 din (ako želite usmeni odgovor onda 8 000 din), i sačekajte odgovor. Ako niste dobili bar uvodni deo odgovora za 24h, onda ja vaše PITANJE NISAM DOBIO! Pošaljite ga ponogo preko sajta i mojih facebook stranica. Zamolite da vam to učini neko ko redovno koristi računar, ukoliko je vama to komplikovano. Cena traženja automobila zavisi od mnogo faktora, ali imajte na umu da ja ne mogu finansirati proveru automobila koji vi kupujete. Preporučujem vam uspeni odgovor za 6.500 dinara (do 30 minuta, ako želite 1h onda je 10 000 dinara), jer vam na taj način najlakše razrešim vaše dileme oko izbora automobila.
Nemojte mi slati pitanja ukoliko niste izvršili uplatu. – Besplatno NE odgovaram na vaša pitanja, jer nemam vremena. Najbolje je da angažujete svoje majstore! Ako ipak odlučite da kontaktirate mene, to učinite samo UKOLIKO IMATE U MENE MAKSIMALNO POVERENJE!
Ne proveravam auto koji ste vi našli, jer 99% automobila koje vi nađete ima vraćenu kilometražu u proseku 300 000 km. Zašto da vam naplatim 80 evra da bi morao da vam kažem da je auto koji ste vi našli loš?
Unapred vam naplaćujem moj honorar. Kad vam nađem auto, kada ga kupite, obezbeđujem vam veliki i mali servis ukoliko želite, kao i prevoz automobila na željenu adresu.
Ukoliko nemate maksimalno poverenje u moj način rada, moje majstore i mene, nemojte me molim vas kontaktirati! Angažujte svoje majstore, tako je bolje i za vas, i za mene. Hvala na razumevanju!
Za 6 000 dinara dobijate analizu automobila iz vašeg pitanja (do tri automobila – rok za odgovor mi je minimum 7 radnih dana, često je to puno više). NE DOBIJATE MOJE PREPORUKE ZA TAJ NOVAC. Osim u banci, možete uplatu izvršiti i u pošti ali je tada uplata vidljiva za 24h , a ne za 1 minut.
Ako želite da vam usmeno odgovaram cena je 8.000 din (u roku od 24h od kada vidim uplatu radnim danima – osim kada sam na odmoru – tada može biti za 2 ili 3 dana preko Vibera – ako vam nije hitno cena je 6.500 dinara zakažem vam termin za par dana). Ako želite da pošaljte pitanje (kliknite ovde).
Ako vam tražim auto, PREPORUKE SU BESPLATNE, ali davanje ponude je 6 000 dinara, jer moram da od vas dobijem neke odgovore, da bi procenio da li su vaši zahtevi realni. Pripremite sken lične karte (potrebno je vlasniku automobla koji vam prodaje auto).
Ako vam tražim auto, onda ću vam razumljivo napisati i detaljnije odgovore i preko reda. PISMENE ODGOVORE pišem preko reda ako vam i tražim automobil! Zašto?
Za 6 000 dinara dobijate analizu automobila iz vašeg pitanja (do tri automobila – rok za odgovor mi je minimum 7 radnih dana, često je to puno više). NE DOBIJATE MOJE PREPORUKE ZA TAJ NOVAC. Preporuke naplaćujem 18 000 dinara – ako sami tražite auto. Osim u banci, možete uplatu izvršiti i u pošti ali je tada uplata vidljiva za 24h , a ne za 1 minut.
Kaparišem samo jedan auto, onaj najbolji koji vam nađem, a ne dva ili tri automobila. Ne šaljem vam spisak automobila koji sam gledao, odnosno pre traženja automobila vam ne dostavljam adrese placeve gde planiram da gledam kola – jer imam dozvolu od placeva (onih profesionalnijih) da pregledam njihova kola u servisu, ali nemam dozvolu da vam prenosim gde sam našao automobile sa ozbiljnim manama, ili sa vraćenom kilometražom. Cene automobila koje gledam su vidljive na sajtu polovniautomobili com. Ja spustim cenu koliko diler želi da je snizi. Ne ponižavam se, i ne nudim nerealno nisku cenu. Ako je vama cilj da nađete auto sa najnižom cenom, ili da maksimalno sputite cenu dilera, šta ću vam onda ja??? Ja vam tražim najbolji auto za vaš novac. Dobar auto ne može biti onaj sa najnižom cenom. A napisao sam nekoliko puta da me NE kontaktirate ukoliko u mene nemate MAKSIMALNO poverenje? Zašto ? Zato što za malo novca radim mnogo nezahvalan posao, i ne želim svima da tražim kola, niti želim da se trudim oko ljudi koji ne žele da me preporuče.
PROVERENI POLOVNI AUTOMOBILI: NAJBOLJIAUTO.com

Dakle, ukupna cena za traženje automobila zavisi od vašeg izbora modela. Ako zahtevate da vam tražim auto koji je redak na tržištu moj honorar je srazmerno veći. – Cenu honorara formiram i u odnosu na cenu vozila koju vam tražim, nije isto za auto od 3.000 e i vozilo od 10.000 evra, to je takođe sasvim razumljivo. Kada pošaljete sken uplate od 6.000 dinara i dostavite mi vaša pitanje, dobićete tačan iznos mog honorara za traženje automobila. Cena traženja vozilla zavisi od cene automobila, koliko mi vremena treba da vam nađem auto. Kada dobijem vaše precizno pitanje i sken uplate, mogu vam dati dve precizne ponude. Za kola koja koštaju 10.000 evra ili 14.000 evra naplaćujem 499 evra. Za jeftine automobile od 3.000 evra mojh honorar je oko 250 evra. Stalno mi se javljaju čitaoci, koji misle da ja za 100 e mogu da vam nađem auto. Minimalna provera jednog automobila, ona osnovna je 30 evra, ako proverim bar 10 automobila koliko to košta? Ja znam da vi kupujete automobile preko sajtova napamet, ali ozbiljan čovek proveri auto pre kupovine, zar ne? Ukoliko nemate maksimalno poverenje u moj način rada, moje majstore i mene, nemojte me molim vas kontaktirati! Angažujte svoje majstore, tako je bolje i za vas, i za mene. Hvala na razumevanju!
Ako niste dobili bar uvodni deo odgovora za 24h, onda ja vaše PITANJE NISAM DOBIO! Pošaljite ga ponogo preko sajta i mojih facebook stranica. Zamolite da vam to učini neko ko redovno koristi računar, ukoliko je vama to komplikovano. Cena traženja automobila zavisi od mnogo faktora, ali imajte na umu da ja ne mogu finansirati proveru automobila koji vi kupujete. Provera automobila košta 18 000 din, i nju nije uključen moj honorar.
Nemojte mi slati pitanja ukoliko niste izvršili uplatu. – Besplatno NE odgovaram na vaša pitanja, jer nemam vremena. Najbolje je da angažujete svoje majstore! Ako ipak odlučite da kontaktirate mene, to učinite samo UKOLIKO IMATE U MENE MAKSIMALNO POVERENJE!
Ne proveravam auto koji ste vi našli, jer 99% automobila koje vi nađete ima vraćenu kilometražu u proseku 300 000 km. Zašto da vam naplatim 80 evra da bi morao da vam kažem da je auto koji ste vi našli loš?
Unapred moram da vam naplatim moj honorar, jer mi dileri traže kaparu od 400, 500 evra, za auto koji vam nađem a novac mi vraćaju tek kada vi kupite auto.. Pitanje pošaljite klikom na ovaj link: POŠALJI PITANJE.
Ukoliko nemate maksimalno poverenje u moj način rada, moje majstore i mene, nemojte me molim vas kontaktirati! Angažujte svoje majstore, tako je bolje i za vas, i za mene. Preporučujem vam uspeni odgovor za 4.000 dinara (do 30 minuta), jer vam na taj način najlakše razrešim vaše dileme oko izbora automobila. Hvala na razumevanju!
– Dole na kraju upitnika stoji Recapcha, štiklirajte to, da bi ja dobio vaše pitanje, hvala!!!:
Kad će test Mazde CX-3?
Moje pitanje je kratko. Možemo li uskoro očekivati test Mazde CX-3? Može li taj automobil zadovoljiti srećnog vlasnika RAV-a 4 iz 2006. godine kome se novi RAV4 ne dopada, a i cenom malo beži od mogućnosti?
S poštovanjem,
Nenad Đuručin
Šta da kupim: Auris,Civic, i30 ili Focus II?
Pitanje:Poštovani gospodine Todorovicu, želim da promenim moju fabiju koju vozim već sedam godina za neki veći automobil sa motorom zapremine od 1.4 do 1.6 L, starosti oko 5 godina. Budžet je oko 6500 evra. Voleo bih auto sa lepim enterijerom sa razumnim troškovima održavanja. Planiram da se ženim pa mi treba bezbedan porodičan auto. Po struci sam pravnik. Ranije sam vozio: fiću, juga i “keca”.
Rado ću da platim Vam svaku pomoć oko kupovine, ovu uplatu smatrajte kao avans. Tržište u Nišu je slabo, a računam na vašu stručnost i poštenje.
Poznat mi je vaš stav o vožnji na plin, ali ja već dugo to praktikujem. Računam da 500e uloženih u plinsku uređaj daje veći “prinos” nego da taj novac stoji u banci.
Dopada mi se Focus i C4, da li je Astra bolja?
Pitanje: Poštovani gospodine Todoroviću, Već, za moje pojmove, predugo razmišljam koji polovni automobil da kupim i nisam se još sa sigurnošću odlučio. Do skoro sam vozio službeni Kia Ceed 1.6 crdi, ali sam ga pri promeni posla, naravno, vratio firmi. A auto mi je sad već kritično potreban. Dobro znam ko ste i koliko znate i stoga vam se i obraćam. Ovako stoje stvari: želeo bih da kupim automobil star 6-7 godina, kupljen nov u Srbiji i sa pouzdanom servisnom knjižicom/istorijom, da je malo prešao (do 100.000 km) ali nije imperativ. Ja sam visok 190 cm ali ne previše “širok”. U automobilu bih uglavnom bio sam ili sa suvozačem, uz povremeni prevoz još 1-2 osobe. Godišnje prelazim oko 15.000 km ili možda koju hiljadu više, bar pola od toga po gradu.
Vozim od 1998. godine, različite automobile B i C segmenta i mogu reći da se prilično lako prilagodim tj da se u svakom posle kratkog vremena osećam prilično odgovarajuće. Slično važi i za motore, benzinski ili dizel, odgovaraju mi i jedni i drugi, možda malo više preferiram benzince. Plin ne razmatram kao opciju.
Od automobila očekujem da bude srazmerno pouzdan, pristojne potrošnje, da cene servisa i delova ne budu primetno više od proseka klase. Ne vozim žusto niti su mi mnogo bitne performanse, ali ne smatram da se može bezbedno preticati automobilom koji ubrzava 0-100 km/h za 20 sekundi.

Koliko košta da mi pronađete dobar auto?
Šta da kupim za 4.000 evra?
Pitanje: Poštovani Aleksandre, pratim Vas rad jos od pojavljivanja vaših testova na B92.net. Tekstovi su mi se toliko svideli da sam se zaljubio u nekoliko automobila koje ste opisali. Ukratko, bez lažne hvalisavosti i ulagivanja, cenim vrlo i postujem to, sta i kako radite.
Vozim od 1991.g i imao sam prilike da vozim ili budem suvozac u mnogim automobilima. Kada sam bio momak (tokom 90-ih), prioriteti su bili postavljeni drugacije, pa je tad bio aktuelan i BMW 318 (polovan ’88g. ali izuzetan). Sticajem okolnosti, 2002.g sam kupio Alfu 33 1.7 boxer (isto polovnu, staru 10 godina). Auto se stalno kvario (kupio sam je iz ljubavi a ne racionalno gledajuci auto) tako da je bilo bas muke odrzavati je ispravnom i sigurnom za putovanja. Ipak, sa 2 mala deteta mogu reci da smo putovali izuzetno udobno i relativno brzo (cinjenica da nas za oko 2 godine voznje nigde nije ostavila na putu a presli smo oko 40.000km), ali bukvalno smo svakih mesec dana odvajali po 50-ak ondasnjih DM za kojekakve sitnice ne racunajuci redovno odrzavanje i to je vec predstavljalo i vremensko i finansijsko opterecenje za mladu cetvoroclanu porodicu. U sali smo je zvali 5-im clanom porodice.
https://www.testoviautomobila.rs/pronalazim-za-vas-polovne-automobile/
Prelaskom u drugu firmu dolazi do ključne promene u nasem porodicnom budzetu jer dobijam sluzbeni automobil sa svim placenim troskovima, gorivom i raspolozivoscu koriscenja automobila u privatne svrhe bilo kad i bilo gde… Jednostavno, moje je samo da brinem o automobilu da sve radi kako treba, uredno radim servise, ponasam se prosto receno domacinski za tudje novce… Rekli bi – idealno. Medjutim, uvek postoji ono ali…

PROVERENI POLOVNI AUTOMOBILI: NAJBOLJIAUTO.com
Pitajte Aleksandra Todorovića
RAČUN: 285233504000184788
Sberbank
Dušan Sremčić: Aleksandar Todorović je profesionalac!
Sa “konja na magarca”: Astru H menjam za Audi A3
Pitanje: Poštovanje Aleksandre, Dobio sam ponudu da menjam Astru H 1.7 CDTI 2007 godište, za Audi A3 TDI quatro troje vrata 2006 godište.
Po vašoj proceni koliko bi trebao da doplatim, a da ni jedna strana ne bude oštećena.. Oba automobila su u jednako dobrom stanju i registrovana kod nas. Srdačan pozdrav, Nikola.
TESTIRALI SMO: Audi A3 Limousine 1.6 TDI
https://www.testoviautomobila.rs/nalazim-polovni-automobil-za-vas/
Polovni automobili: Fabia, Yaris, Jazz
Pitanje: Postovani Aleksandre, Pisao sam juce preko Facebook-a, pa rekoh da odmah predjem na stvar. Zamolio bih Vas da mi pomognete u nameri da kupim polovan auto. Do sada sam analizirao gomilu oglasa I dosao do zakljucka da bi mi ipak vasa pomoc bila potrebna. U pocetku sam isao ka tome da kupim nov gradski auto u cenovnoj kategoriji od maksimalno 10.500 EUR, medjutim kako je situacija u firmi promenljiva, nisam siguran da bi mi jos jedan kredit (pored stambenog) bio bas sad potreban, pa sam uspeo da se skrpim sa maksimalno 7.000 EUR I vidim sta se nudi za taj novac. Sa druge strane nisam veliki poznavalac automobila, jer u sretna vremena (do skoro) sam vozio sluzbeni automobil Skodu Yeti 2.0, pa je sve (probleme kojih nije bilo) sredjivao servis, pa I njije bilo potrebe da se ‘’ukljucujem’’. Sa druge strane nisam preterano izbirljiv, predjem godisnje maksimalno 14.000 km, bitno mi je da je auto pouzdan I da ne trosi previse – I da imam sto manje posla sa majstorima – koliko je to moguce. Voelo bih da auto ima prosecan ili visi nivo opreme; (vidim u oglasima da se za te novce nudi neki srednji paket). Auto bi mi koristio u gradskoj voznji (kuca-posao, vikend izlazak, jednom mesecno poseta starim roditeljima, 1 godinje npr izlet do Grcke). Uglavnom postujem sve brzine, cak kazu da sam spor vozac, ne manijacim se po ulicama. Sa druge strane nisam ozenjen, I ako bih dobio dete u narednih par godina, ne bi mi bio potreban veliki auto, ali slazem se isti nije ni iskljucen u odabiru. Posto sam od tebe naucio da auto je dizajniran za 200.000 km, uvek sam za manju kilometrazu. Do sada sam gledao od novih automobila: Suzuki Swift – najveci nivo opreme;

Novu Skodu Fabia, na Sajmu I Seat Ibizu (za koju sam cuo od kolega na psoalu da trosi previse); Od polovnih automobile – zbog cenkanja mi je izmakla Honda Jazz 2009 sa ful opremom 93.000 km I nakon toga sam se smorio, I gledam uglavnom Toyote Yaris 1.33 kao pouzdane automobile, a nasao sam I Skodu Fabia Monte Carlo 2011 1.2 55.000 za nekih 6900 EUR servisirana kako kaze. Dakle po tvom savetu, pratim automobile koji su servisirani. Nadam se da sam makar dobro opisao svoje namere. I da ne zaboravim, vise od temeljne analize automobila bi vise znacila tvoja sugestija tj preporuka za mene. PS Cena za trazenje automobila kako rece iznosi 2% od finalnog automobila koji izbarem, jel tako? Srdacno Nenad.
https://www.testoviautomobila.rs/proverite-detaljno-polovni-auto-pre-kupovine/
G.Todoroviću jel Toyota zaista kvalitetna?
Pitanje: Poštovani G.Todoroviću, do pre nekog vremena zaista sam mislio da je Toyota jedan od najboljih izbora prilikom kupovine automobila. A onda sam čuo iskustva drugih ljudi i pročitao puno tekstova, o milionskom povlačenju automobila zbog svakakvih kvarova, o problemima sa D4D motorima, pucanju blokova, potrošnji ulja, itd. Ako imate nekog u Hemofarmu-Vršac, pitajte ih kako su zadovoljni svojim Toyotama (mislim da imaju RAV4-ke), čuo sam da su jako puno problema imali sa njima, tj. sa motorima D4D.
Dalje, poznanica je kupila novu Toyotu Aygo pre nekih godinu-dve, ta Toyota je više vremena provela u servisu čekajući na zamene, menjan joj je motor, pa na novom motoru vodena pumpa, pa homokinetički zglob!!! I kaže da joj je i potrošnja bila mnogo veća od obećane.
Moguće je da Toyota još uvek uživa imidž kvalitetnog automobila zbog ranijih modela, ali kad prođe par godina verujem da će se to promeniti s obzirom na sadašnju situaciju! Da li ste i vi možda čuli loše stvari o Toyotinim automobilima? Pozdrav. Marko.
Bojan Tokić: Todorović mi je našao odličan Peugeot!
Pitajte Aleksandra Todorovića
RAČUN: 285233504000184788
AIK Banka Aleksandar Todorović
Dušan Sremčić: Aleksandar Todorović je profesionalac!
Jorgačević: G.Todoroviću odličan je Picasso koji ste mi našli!
TESTIRALI SMO: Toyota Prius+
TESTIRALI SMO: Toyota Auris 1.6 Valvematic
VW Passat 2.0 TDI 168 000 km – Loša kupovina?
Pitanje: Poštovani gospodine Todoroviću, molim Vas za kratak odgovor. VW Passat B 6 2009 god.2.0 td manuelni 6 brzina.Kupljen i odrzavan u Porsche – u Srbija.Presao pravih 168 000 km.Da li se trebam plasiti da bude problema sa zamajcem,pumpom,ili diznama ili cime su me sve naplasili veliki “stručnjaci”. Napominjem da bih vozio suprugu invalida i da mi je potreban siguran auto.Hvala unapred na Vasem odgovoru. Nebojša.
Posle Juga kupujem Celicu ili Alfu GT?
https://www.testoviautomobila.rs/mnogi-auto-placevi-prodaju-krseve/
Polovan auto: Fiat Bravo 2007
Pitanje: Poštovani gospodine Todoroviću, imam Punto 1.2, 60 KS, 2003.godište, kupljen sa 123 000 km, pre 3 godine, sada ima 192 000 km, došlo je vreme da kupim neki mlađi, i veći auto. Jako sam bio zadovoljan sa Puntom, pa mislim da je Fiat odličan izbor. Ne želim da ponavljam ono što svi misle o vama, samo reći svaka čast i kamo sreće da je više nepristrasnih profesionalaca poput vas. Da li je Fiat Bravo 1.9 multijet dobar auto? Našao sam par iz 2007 godišta. Odabrao sam Bravo zbog odličnog motora, mislim na 1.9 mulijet. Želim da čujem vaše cenjeno mišljenje o navedenom automobilu. Ako mislite da je Bravo loša kupovina, ili ti za taj novac mogu da kupim nešto bolje, ja ću poslušati vaše savete. Miloš Jelić.
Da li je Clio 3 bolji automobil od Grande Punta 1.2?
Kakav je motor 1.4 u Civicu?
Šta da kupim: Peugeot 206 1.4 HDI ili Fiestu 1.4 TDCI?
Šta kupiti: Novu Alfu ili polovan BMW 116d?
Dacia Logan ili Peugeot 206 Sedan?
Pitanje: Uvaženi gospodine Todoroviću, planiram uskoro kupovinu polovnog, porodičnog automobila. Dvoumim se između pežoa 206 sedan ili dačije logan. Oba vozila su 1.4 b sa 55kw. Godina proizvodnje oba vozila je 2008 sa pređenom kilometražom ne više od 40 000km. Napominjem da prelazim u prosjeku 15-tak hiljada godišnje. Ova varijanta pežoa proizvodi se u Iranu, pa sam imao prilike da pročitam mnogo loših komentara upravo zbog činjenice da se ne proizvodi gdje i obična 206-tica i da mu je kvalitet znatno lošiji. Takođe, o dačiji sam čitao mnogo kritika, a ja se odlučujem za pomenute modele bas zbog niske cijene i zbog solidnog prtljažnika. Najljubaznije vas molim da mi date svoje mišljenje o pomenutim modelima, na šta da obratim pažnju i sl. Hvala!
Peugeot – Hostese – Sajam automobila u Beogradu
Galerija: Hostese salona automobila u Beogradu
TESTIRALI SMO: Peugeot 308 1.6 e-HDI
TESTIRALI SMO: Honda Accord 2.0
Hyundai i20 ili Seat Ibiza?
Pitanje: Poštovani g. Todoroviću, jako cenim vaše odgovore, a pošto sam već dve godine bez automobila, molim vas da mi pomognete da donesem pravu odluku. Vidim da hvalite često Hyundai, iako moj majstor tvrdi da su ti automobili “kinesko smeće”, iako su zapravo korejski. Ja se dvoumim između Seat ibize 1,2, koja se dopada mojoj ženi, i Hyundaija i20 1,2 koji se dopada meni. Molim vas za vaše mišljenje O ovim automobilima. Gledam da kupim par godina star auto, jer prelazim godišnje oko 7 000 km, složićete sa da je bacanje para kupovina novog automobila, za koji bih morao da izdvojim i kasko. Vladimir Božović, vaš verni čitalac.
Dušan Sremčić: Aleksandar Todorović je profesionalac!
Pitajte Aleksandra Todorovića
Tražim najbolji polovnjak za vas!
RAČUN: 285233504000184788
AIK Banka
Šta kupiti: Novu Alfu ili polovan BMW 116d?
Šta da kupim: Peugeot 206 1.4 HDI ili Fiestu 1.4 TDCI?
Hoću pouzdan auto: Da li je to Yaris 1.3?
Pitanje: Uvaženi gospodine Todoroviću prvo da Vam se zahvalim na fantastičnim odgovorima i savetima koje ovde dajete kao i da izrazim veliko poštovanje prema Vašem znanju.Pošto je došlo vreme da se vremešni ali i dalje odlično u svakom pogledu utegnut Yugo 55 zameni za nešto savremenije molio bih da mi preporučite dizela ili benzinca u rasponu od 1300-1600 kubika 2006-2008 godište. Godišnje prelazim od 8000-10000 km, većinom gradske vožnje, 1-2 puta godišnje duži put tipa more ili planina, kod vozila su mi bitni pouzdanost, dobra limarija kao i izdržljivi motori, održavanje.Takođe interesuje me koliko prelazi Fiatov 1.3 mjet pre ozbiljnijih problema pošto sam pročitao da je konstruisan za kilometraže do 250.000 km.Ovo Vas pitam zbog toga što dizeli kod nas na tržište dolaze već sa kilometražama preko 300.000-400.000 km. Pozdrav i hvala!
TESTIRALI SMO: Toyota Yaris 1.3 Dual VVT-i Sport
Šta da kupim: Peugeot 206 1.4 HDI ili Fiestu 1.4 TDCI?
Pitanje: Poštovani g-dine Todoroviću, planiram da kupim neki polovan auto, raspolažem sa oko 3.000 evra, a nešto se razmisljam izmedju Peugeota 206 1.4hdi (2004,2005) i Ford Fieste 1.4 tdci sličnog godista. Znam da ste ovaj motor pezoa često hvalili, pre svega po njegovoj ekonomičnosti, pa bih vas zamolio za kratku paralelu izmedju ova dva modela ili eventualno da mi preporučite neki drugi model u ovoj kategoriji naravno shodno novcu kojim raspolazem (koliko para toliko i muzike:). Unapred hvala! Slaviša.
Šta kupiti: Novu Alfu ili polovan BMW 116d?
Da li je Peugeot 307 dobar auto?
Zašto menjate ocene o motorima?
Kakav je motor 1.4 u Civicu?
Šta kupiti: Novu Alfu ili polovan BMW 116d?
Pitanje: Postovani gospodine Todorovic, Vec dva ili tri meseca pratim vase tekstove, i nalazim da su interesantni i originalni. Narocito me je impresionirao tekst o Alfa Romeo Giulietti, jer je sadrzao kako objektivna tako i emotivna zapazanja. Za mene automobil nije samo sredstvo za prevoz od tacke A do tacke B, vec i drugi dom, u kojem zelim da se osecam dobro, zadovoljno i inspirisano, narocito jer u njemu provodim dosta vremena. Doslo je vreme da zamenim svoj Fiat Punto Classic 1.2 2011 godiste, sa nekim drugim automobilom, i razmisljanje i potraga za automobilom koji bi mi najvise odgovarao mi se polako pretvara u nocnu moru, jer ne mogu da se odlucim. Fiat Puntom sam generalno bila zadovoljna u smislu da je “radio posao”, bio veoma pouzdan (bez ijednog kvara), i sa njim sam presla oko 80.000km (prva sam vlasnica), i tada u trenutku kupovine nisam imala finansijskih mogucnosti za bolji auto. Sada su se okolnosti promenile, finansijska situacija popravila, ali su se i vozacke potrebe izmenile.
Ono sto je vazno da znate je sledece: 1. U proseku godisnje prelazim oko 30.000 km (relacija NS-BG, uz povremena putovanja u zemlje regiona i Zapadne Evrope), te mi je potrosnja vazna 2. Vazno mi je da uzivam u voznji 3. Volim malo brze da vozim (naravno, kada uslovi na putu to dozvoljavaju) i vazno mi je da automobil ima dovoljno snage za bezbedna preticanja 4. Imajuci u vidu da dosta vremena provodim u automobilu, vazno mi je da me voznja ne zamara (dakle rafiniranost i udobnost automobila mi je vazna) 5. Volela bih da automobil lepo i originalno izgleda 6.
Dimenzije automobila u smislu prakticnosti mi nisu vazne, jer u automobilu sam najcesce samo ja 7. U smislu parkiranja u Beogradu,vazno bi mi bilo da automobil ne bude ni prevelik 8. Imajuci u vidu da prelazim dosta kilometara, bezbednost mi je takodje veoma vazna 9. Automobil planiram da prodam nakon 2-3 godine,tako da bi bilo dobro da automobil dobro drzi cenu u preprodaji 10. U obzir dolaze polovni automobili stari do 3 godine ili novi automobili 11. Potrosla bih izmedju 10.000 i 15.000 EUR, a mozda i malo vise Razmisljajuci o svim ovim aspektima, pronalazak adekvatnog modela se pokazalo kao prilicno zahtevna stvar i zbog toga vam se i obracam.
Testirali smo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 TB
Za preporuku: Renault Clio IV 1.5 DCI
Zašto menjate ocene o motorima?
Pitanje: G. Todoroviću, neću da kažem da sumnjam u vaše poštenje, ali neke stvari nisu baš logične. Prvo ste pljuvali po ovom benzinskom motoru em je francuski em neće da bude dugovečan. Evo navodim link
www.najboljiauto.com/zanima-me-misljenje-g-todorovica-o-motoru-1-2-dig-t-iz-novog-qashqai-ja
A sad odjednom nakon šte ste ostvarili saradnju sa Nissan dilerom, taj motor je odjednom postao japanski i mnogo dobar. A sam Qashaqai upravo fantastičan… Iako u gornjem linku savetujete Mazdu, Hondu i Toyotu jer kao to je put kojim treba da se ide.
Čovek uči dok je živ i samo budala ne menja mišljenje, ali te kontradikcije ne miriše lepo. Moli vas razuverite me jer cenim vaš rad i trud. Mario.
TESTIRALI SMO: Nissan Qashqai 1.2 DIG-T
Premijera: Ford Mondeo BG sajam
Najbolji akumulatori – Exide – BG sajam 2015
Najboljiauto.com: JEEP na BG sajmu 2015.
Kakav je motor 1.4 u Civicu?
Pitanje sa Facebook strane Testovi automobila Srbija: Poštovani g.Todoroviću, kakav je motor 1,4 I-DSI kod Civica gdine Todoroviću? Ako može u par rečenica.Hvala,pozdrav. Emin Terović.
Odgovara A.Todorović: Novi Civic ne postavlja samo nova merila u klasi, već utvrđuje i nove pravce u dizajnu. Ipak, ni ovako savršeni Civic nije bez (manjih) nedostataka, što će obradovati sve one koji ne vole “japance” ni Hondu. Statistike, i to nemačke, tvrde da se Honda kvari manje od BMW-a, Mercedesa, i Audija. U svakom slučaju, vožnja Civica je jedno neverovatno iskustvo koje obezbeđuje uživanje u svakom minutu. Ako živite za vožnju, ovo je automobil u koji ćete morati da se zaljubite, čak i kad je pod haubom osnovni motor.
Koliko je BMW 316d bolji od Golfa V?
Pitanje: Poštovani g.Todoroviću, Imam nekih nedoumica, koje sam resio otkloniti upucujuci vam ovaj imejl, posto sam citajuci vase odgovore stekao utisak da ste jako strucni. Naime, radi se oko kupovine BMW316d-karavana. Auto je polovan sa 28.000 predjenih kilometara, godista 06/2013, rucni menjac, 116PS, 1995ccm, 2025kg. Zadnjih 10 godina vozim Golfa 5, sa kojim nisam imao nikakvih problema. Sada bi presao na BMW, ali imam neku odredjenu dozu straha oko kvaliteta tog auta i da li ima takozvanih iznenadjenja-kvarova, tj. interesuju me slabe tacke ovog automobila, a tice se kvarova, (motora, menjac i ostalih delova)? Kakav je kada se vozi zimi po snegu, ledu, kisi? Koja je neka realna cena sa ovom kilometrazom, godistem i osnovnim paketom opreme? Da li bi mi vi preporucili ovaj auto, za narednih 10 godina? : ) . Lep pozdrav. Vladimir.
PROVERENI POLOVNI AUTOMOBILI: NAJBOLJIAUTO.com
Pitajte Aleksandra Todorovića
RAČUN: 285233504000184788
Sberbank
Dušan Sremčić: Aleksandar Todorović je profesionalac!
Filip Stojković: Preporučujem Todorovića jer želim da pomognem drugima

Da li je Civic iz 2008. bolji od Cruza iz 2012?
Pitanje: Dobro vece Aleksandre ,ne znam da li se secate naseg prepisa mada nije ni bitno… nista na kraju od kupovine za koju sam bio “zagrejan” tako da sam jos uvek u potrazi. Ne znam da li sam ispucao sve” bonuse” kod vas ..interesuje me vase misljenje “izmedju ova dva automobila”
Da li je Clio IV bolji od VW Pola?
Pitanje: Poštovani g.Todoroviću, uspeo sam da rešim pitanje porodicnog automobila, odabraću Renault Scenic po vašoj preporuci, ali potreban nam je i drugi auto u kući, jer žena vozi, a uskoro i sin, ja sam često na poslovnom putovanju, pa je red da i oni imaju neki automobil. Mnogo mi se dopada Clio IV, moja lepša polovna se u njega zaljubila. Imam VW Polo 1.2, kupljen pre 4 godine, koji nas nije oduševio, prosto se ne nalazimo u tom automobilu, ne mogu da se namestim u njemu, a ne može ni moja žena. Da li je Clio IV bolji automobil od Pola, i da li možete da prokomentarišete polovni Clio IV koji smo pronašli u Autolandu? Milovan Jašić, Beograd.
https://www.testoviautomobila.rs/da-li-mozete-da-pojasnite-kako-trazite-polovne-automobile/
Odgovara Aleksandar Todorović: Poštovani g.Jašiću, odavno nisam dobio ovako teško pitanje kao što je vaše. Nisu vama pitanja toliko kompleksna, koliko ne mogu da doprem do vašeg načina, kako procenujete automobile, i kako gledate na neke od karakteristika.
Ergonomija je jako važna, vrlo važna, jer ako se čovek ne oseća dobro u automobile, ako ne može da pronađe idealnu poziciju za volanom, onda se više zamara, slabija mu je preglednost, koncetracija pada, a umor brže dolazi. Sve to loše utiče i na bezbednost, i na važe živce.

Da li da kupim polovan ili nov auto?
Pitanje: U potpunosti cenim Vaš trud i rad. Prijatelj koji živi u Austriji ima Toyotu Priusu, vozio sam je nekoliko puta, i ja sam sa tim automobilom oduševen. Meni je samo problem cena tog automobila. U firmi sam vozio razne automobile. Vezano za vaša dodatna pitanja. Ja sam iz Vojvodine. Supruga je brižan i pažljiv vozač. Poštuje sva pravila, a kako je uglavnom u pitanju gradska vožnja, retko kada prelazi 60 km na sat. Jednom godišnje idemo na more, kada vozim ja, uglavnom oko 130. Retke su nam ekskurzije, a ni na njima nema “divljanja”. Vozi Opel Agilu 1.2, s tim da Vas molim da se ne vežete za naša prethodna vozačka iskustva tj. iskustva sa automobilima. Agila teško da može biti reper (nije nov auto i zreo je za zamenu, po meni, idealan automobil je Prius, on je blizu savršenstva; verovatno zbog udobnosti, sigurnosti, stabilnosti i silne opreme kojom raspolaže).Agila je kupljena sticajem okolnosti, a ne kao naš izbor. Vezano za izbor polovnog auta, tu nam je logika jasna. Jeste teško naći dobar auto za 8.500 evra, s tim da ako se odlučimo da za polovan damo npr. 10.000 eura, onda bismo se rađe zadužili još hiljadu-dve i kupili nov auto. Bez “mačke u džaku” 🙂 Nažalost, 13.000 + koji euro je zaista plafon plafona. To je maksimum koji se dobije kada prodamo našu Agilu i taj novac ukrstimo sa kreditnom sposobnošću kojom raspolažemo. Jutros kada sam Vam pisao, zaboravio sam napomenuti da sam gledao i Opela Agilu koji je bio na akciji. Iako poseduje sjajnu opremu, mnoooogo se štedelo na unutrašnjosti, pa na nas nije ostavio utisak. Gledao sam i Suzuki SX4. Osnovna verzija je zaista ogoljenja, a spolja je isuviše plastičan, dok za naprednije verzije nemamo mogućnosti. Za Škodu nismo, jer nas prosto ne privlači spoljni dizajn. Možda je u pitanju podsvesno loš imidž koji je brend imao u socijalističko doba, baš kao i Dacia. Ipak, ako postoji neka sjajna verzija koja nije sa tri klipa (imao sam priliku da Fabiu i Oktaviju vozim kao auto u firmi), možda da nam i to predložite. Kako nam kupovina nije najhitnija (da još koji mesec uživamo bez dodatne rate kredita:), dilema mi je i da li bi valjalo sačekati Sajam automobila, a u kontekstu eventualnih akcija tj. popusta. Nama se najviše dopadaju minivenovi, ali se cenovnom ne ukapamo sa ovim modelima. Meni se dopada Auris, ali supruga želi recimo Ford C-Max. Ako su potrebne dodatne informacije – stojim Vam na raspolaganju.Mnogo hvala na trudu. Zaista cenim. Ova naša potraga za zamenom auta isuviše drugo traje, te se nadam konkretnim i direktnim odgovorima koji slede 🙂 Srdačan pozdrav i prijatnu radnu nedelju (mada vidim da radite i vikendom 🙂 Dejan Radović. Pročitajte odgovor (kliknite ovde).
NAJBOLJIAUTO.COM: Sigurna kupovina polovnih automobila bez prevare
Imate dete a kupujete auto – Kako odabrati?
Prodajem vaš automobil!
Dizelaš je mnogo bolja kupovina od benzinca
Pitajte Aleksandra Todorovića
Da li da kupim Auris 1.4 D-4D: Kažu da je brz!
Uhapšene 22 osobe – uvozili kola bez papira!
Bojan Tokić: Todorović mi je našao odličan auto!
F.Stojković: Preporučujem Todorovića!
RAČUN: 105000000250737463
AIK Banka Aleksandar Todorović
Dušan Sremčević: Aleksandar Todorović je profesionalac!
Koji je najbolji SUV za 10.000 evra?
I.Jevtić: Hvala vam g.Todoroviću za odličan auto!
Jorgačević: G.Todoroviću odličan je Picasso koji ste mi našli!
Dušan Sremčević: Aleksandar Todorović je profesionalac!
Deca su ono najdivnije!
Nalazim automobile po vašoj želji
Upalila vam se CHEK ENGINE lampica?
Saveti za kupovinu: Fluence ili Cruze
Pitanje: Poštovani gospodine Todoroviću, bez automobila sam već dva meseca, jer nisam mogao da pronađem ono što meni odgovora. Nov auto neću da kupim, jer godišnje prelazim manje od 10,000 km, a pošto idem u penziju za 2 godine, to će uskoro biti i mnogo manje. Vozio sam do pre par meseci Fiat Punto 1.2, auto je bio kupljen nov, nije me oduševio, skučena mi je bio, visok sam 196 cm, i imam 110 kg, pa me nadam se razumete. Osim toga, taj Punto stvarno nema dovoljno snage. Nemojte da me pogrešno razumete, ja na auto putu poštujem ograničenje, retko kada vozim brže od 130 km/h, prošla su vremena kada sam ja jurio, ali kad krenem da pretičem neću da protekne čitava večnost. Kad idem negde sa ženom, na dalji put, treba mi dovoljno veliki gepek da mogu da stavim dva veća kofera, i par torbi, želim auto u koji ne moram da se guram, i koji ima veliki gepek. Dopada mi se chevrolet cruze 2.0 turbodizel, ovaj automobil ima moj kup, provozao sam ga malo, i malo je reći da sam oduševljen kako taj auto dobro ide, a i prilično je udoban. Ima ih u oglasima, računam da dve godine star Chevrolet još nije za staro gvožđe? Mojoj ženi se mnogo dopada Renault Fluence 1.5 dci 110ks. Sta biste nam vi preporucili? Znamo da je Toyota kvalitetnija, ali par godina stara Toyote, recimo Avensis, nam je preskup, Auris mi nije dovoljno prostran, a ima i nedovoljno veliki gepek. Bio bih Vam zahvalan da nam odgovorite u narednih par dana. Milorad Jokić.

Odgovara Aleksandar Todorović: Poštovani g.Jokiću, hvala vam na poverenju, i hvala vam na zanimljivom pitanju. Zaista, ako prelazite manje od 10,000 km godišnje nema puno smisla kupovati nov automobil, osim ako ne planirate da ga zadržite bar 10 godina, onda je sasvim opravdana kupovina. Polovan automobil star par godina može biti u vrlo dobrom stanju, a cena mu je bar za 30% niža od novog automobila, što nikako nije mala ušteda, za razliku u novcu, možete da kupite baš mnogo goriva, ili da plaćate registraciju godinama. Pročitaj više (klikni ovde).
Najboljiauto.com: Ko u Srbiji dobro radi remont plivajućeg zamajca?
Šta kupiti za 3.000 €: Punto ili Yaris?
Koji motor je najbolji za Alfu 159?
Ford Mondeo – Hitno potrebna pomoć
Pitanje: Poštovani g. Todoroviću treba mi savet od Vas. Meni ste pomogli pri izboru automobila i sad uživam svaki dan u njemu (Ford Focus 2.0 TDCi), ali moj tata ide u penziju pa je rešio da kupi automobil. Njemu nov automobil realno ne treba, prelazi malo, manje od 10,000 godišnje, ali ipak želi bezbedan, udoban i ispravan automobil. Gledao je Grande Punto sa benzinskim motorom 1.4, 3 godine star auto, u dobrom stanju, ali moj komšija prodaje Ford Mondea 1.8 TDCi 125ks iz 2007 god sa 143,000 predjenih km za 8.000 evra. Od opreme Mondeo ima bukvalno sve, i mnogo je veći i bolji automobil od Grande Punta, koji košta manje, ali ima slab motor, za moje pojmove.
Na internetu nema puno informacija o ovom Fordu. Kolika troši, koliko troši ako se pretežno vozi po gradu, a koliko na otvorenom? Tata je provozao Mondeo i dopada mu se, ali tvrdi da je njemu to preveliki automobil. Vozio je do pre godinu dana Škodu Fabiju 1.2 HTP, ali ja mislim da je mudrije da kupi veći automobil.
Da li treba menjati plivajuci zamajac jer na satu stoji 143.000? Da li treba reparirati turbinu, realno koji su troškovi u bliskoj budućnosti sa tim Fordom? Srdačno, Milan Jovanović. Pročitajte odgovor (kliknite ovde).
Akumulator Shop: akumulatori sa najnižim cenama u Srbiji
Lagunu ne preporučujete, a Astru H?
Pitanje: Poštovani g.Todoroviću, hvala na prethodnim odgovorima. Nije mi sad jasno da li Renault Lagunu preporučujete ili ne? Da li je Opel Astra H bolja? Čitao sam komentar ljudi koji su mi rekli beži od Lagune pa ste me vi ubeđivali da to je samo “predrasuda” i ispalo je da mi ni nju preporučujete sa rečima razmislite o njoj, to su predrasude,price. Ona za 4000 eura moze da se bira.
Što se garancije tiče to je upravo bilo na tome da li bi vi garantovali da nije havarisan, nije kraden i da mu glavni elementi na motoru nisu na izdisaju. Na to sam i mislio…a ne da mi garantujete da neću morati da menjam sijalicu na faru ili da ce mi se oljustiti farba. Što se tiče dilera,sve ja to razumem,ali ja nemam te pare o tome se radi. Pročitaj nastavak pitanja i odgovor ovde (klikni ovde).
POŠALJITE VAŠE CENJENO PITANJE (KLIKNITE OVDE)
Da li je Corsa bolja od Grande Punta?
Pitanje: Poštovani gospodine Todoroviću, godinama sam vozio Fiatove automobile (Uno, Pandu, Punto), pa sam sada rešio da kupim nemački automobil. Da li da kupim Corsu (D) 1.4 2008 ili Grande Punto 1.2 2011.godište. Opel mi deluje kvalitetnije, valjda je i zato gotovo ista cena kao kod Grande Punta, koji je beli, a Corsa plava metalik i ima više opreme, alu felne na primer. Grande Punto ima 92,000 km, a Corsa samo 85,000 km. Ako možete hitno mi odgovorite, moram da rešim kupovinu što pre, bez automobila sam 3 meseca a ide sneg! Da li kupiti možda neki treći automobil? Da li da kupim Corsu sa ugrađnim plinom, juče sam gledao jednu 2008.godište, ali je ona nešto skuplja. Dragutin Mitić. Pročitaj odgovor na portalu www.testoviautomobila.rs (klikni ovde)













































